୧୦୦ ଡଲାରରୁ ତଳକୁ ଖସିଲା ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ

Spread the love

ସରକାରୀ ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ନୂଆ ହାର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର କାରଣ ବିଶ୍ବ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ମୂଲ୍ୟ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେତେବେଳେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୧୦୦ ଡଲାରରୁ ତଳକୁ ଆସୁଛି, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେଉଛି କି ନାହିଁ।

ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ:

ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଆଜି ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୧୦୦ ଡଲାରରୁ ତଳକୁ ଖସି ଆସିଛି। ନାଇମାକ୍ସ ଅଶୋଧିତ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୯୮.୯୮ ଡଲାରରେ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୦.୪୪ ଡଲାର ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ଏଥି ସହିତ, ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୧୦୨.୪୪ ଡଲାରରେ କାରବାର କରୁଛି ଓ ଏହା ୦.୬୭ ଡଲାର ହାରରୁ ଖସି ଆସିଛି।

ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର:

ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ନ ଥିବାରୁ ଏହା କ୍ରମାଗତ ୨୦ତମ ଦିନ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୬ ଏପ୍ରିଲରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ହାର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୮୦ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା।

ଦେଶର ଚାରୋଟି ପ୍ରମୁଖ ମେଟ୍ରୋରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର:

୧. ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୫.୪୧ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲରେ ଲିଟର ପିଛା ୯୬.୬୭ ଟଙ୍କା ରହିଛି।
୨. ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୨୦.୫୧ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୪.୭୭ ଟଙ୍କା ରହିଛି।
୩. ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୧୦.୮୫ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲରେ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୦.୯୪ ଟଙ୍କା ରହିଛି।
୪.କୋଲକାତାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୧୫.୧୨ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୬.୮୩ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

NCRରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର:

ଗାଜିଆବାଦରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୫.୨୬ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ ହାର ଲିଟର ପିଛା ୯୬.୮୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଆଜି ନୋଏଡାଠାରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୫.୨୭ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ୯୬.୮୩ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.